Başlat: Ready Player One

2018 yılının belkide en orijinal filmi. Yönetmenliği Steven Spielberg tarafından yapılan ve Ernest Cline‘nin Başlat adlı romanından uyarlanan Amerikan fantastik, bilimkurgu ve macera filmidir.

Geleceğin keyif vermediği bir dünyada OASIS adındaki çok oyunculu çevrimiçi bir oyun insanlara içerisinde yaşadıkları dünyadan şimdiki VR deneyimine benzer ama çok gerçekçi boyutta bir kurtuluş sunmaktadır.

Kısaca bakacak olursak oyun şu şekilde: İçine girdikleri dünyada istedikleri gibi yaşayan insanlar, Mısır’da piramitler üzerinde kayak yapabilir, Batman ile Himalayalara tırmanabilir, hatta ve hatta cinsiyetlerini bile değiştirebilirler. Sınırları insanların kendi fantazilerine terkedilmiş bu oyun içerisinde kazanılan coinsler sayesinde, oyun içerisinde silahlar ve çeşitli kıyafetlerde alınabilmektedir. Fakat kazanılan bütün coins ve puanlar, kullanıcının çevrimiçi dünyada ölmesi ile birlikte yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır.

OASIS oyununun kurucusu ve programcısı olan Halliday’in ölümü sonrası açıklanan vasiyetine göre, Halliday tarafından oyun içerisine saklanan 3 anahtarı bulan kullanıcılar, yalnızca OASIS’in Borsa’daki hisselerine değil, aynı zamanda oyun üzerindeki bütün kontrolü de ele geçirecektir.

Parzival isimli başrol karakterimizin hem gerçek hem de sanal dünyadaki sıkı macerasını anlatan film özellikle oyun tutkunları ve geleceği konu edinen filmleri sevenler için çok sürükleyici. Anlat anlat bitmeyecek filmin he saniyesini iple çekiceğinize şimdiden eminim. O yüzden sizi daha fazla tutmayalım ve filmin tadını çıkarın. Şimdiden İyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir